Projekty dworków


Go to content

Witam Państwa!

Przedstawiam Państwu galerie projektów mojego autorstwa – głównie domów jednorodzinnych.
Wszystkie przedstawione projekty powstały na zamówienie indywidualnego inwestora.
Specjalizuję się w architekturze dworkowej, ale nie są mi obce również inne style architektoniczne.
Po 3-letniej praktyce w biurze COSBJ „Inwestprojekt” gdzie otrzymałam nagrodę Ministra Budownictwa i Środowiska za projekt domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej, następne lata spędziłam w prywatnej pracowni autorskiej Anny i Ryszarda Fedorowskich, gdzie pracowałam przy opracowaniu większych założeń budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego.
Projektowałam również budynki biurowe i szczególnego przeznaczenia. W tej Pracowni uczestniczyłam także w wielu projektach konkursowych.
Od roku 1988 pracowałam w pracowni Hanny i Krzysztofa Tryboń. Praca obejmowała budownictwo jedno- i wielorodzinne.
W 1984 r. wzięłam udział w konkursie na projekt Pomnika Powstania Warszawskiego, w którym otrzymałam wyróżnienie. Brałam również udział w konkursach na projekt Kościoła i ośrodka kulturoznawczego Ojców Barnabitów w Warszawie oraz Kościoła parafialnego w Błoniu pod Warszawą.


Zajmowałam się również projektami wnętrz – głównie domów, ale także... sklepu muzycznego i zajazdu. W mojej wieloletniej pracy projektowałam również foldery i plakaty reklamowe. W ostatnich latach poświęciłam się również malowaniu – głównie kwiatów – co również mogę Państwu zaprezentować.
Samodzielną działalność rozpoczęłam w 1991 r., która obejmuje głównie budownictwo jednorodzinne. Klasycystyczny styl moich domów – charakterystyczny dla architektury dworkowej, pałacowej XIX w. obliguje projektanta do uwzględnienia szczególnych zasad, które rządzą tą architekturą, oraz pieczołowitego opracowania detalu architektonicznego, które oczywiście utrudniają zadanie, ale jednocześnie sprawiają, że końcowy efekt posiada większą wartość, i proszę pamiętać:


Nie każdy dom z dwiema kolumnami od frontu jest dworkiem!

Wiesława Kropielnicka – architekt


Npisz do mnie

Kontakt: email - kropielnicka@wp.pl

tel. 601 34 89 42, (22) 725 60 93

Strona główna | Projekty | Obrazy | Publikacje | Site Map


Back to content | Back to main menu